ДЕЧЈА НЕДЕЉА
      Дечја недеља је 2009. године обележена од 5 -11. октобра са темом „ Биће правде на свету и знања и лепоте, деца ће спасти свет од мржње и простоте.“
      У току те недеље све одељенске старешине су одржале ЧОС на тему дечјих права и организоване су различите активности које су за циљ имале развијање код деце сарадње, толеранције, прихватање других, упућивање на спорт и културне садржаје.
      Уређене су панои по учионицама у складу са овогодишњом темом, направљена је изложба ликовних и литерарних радова.
      За предшколце и ученике првог и другог разреда зубар је одржао предавање о здрављу и хигијени зуба и уста.
      Организован је турнир у школским спортовима.
      Ученици нижих разреда имали су прилику да одгледају позоришну представу „ Шумски оркестар“ у изведби позоришта Вилин коњиц.
      И на крају, у петак, по традицији, уприличена је свечаност поводом пријема првака у Дечји савез. Старији другари, а ученици нижих разред, су пипремили пригодан програм за наше прваке, након чега су прваци добили приступницу и беџ.